תפריט יצירת קשר

מעקות מתכת - לא מה שחשבתם

מעקות מתכת - לא מה שחשבתם

המעקה הוא חלק בלתי נפרד מתכנון ועיצוב פרויקטים. מעקות מתפקדים כאמצעי בטיחות במגוון מקומות ומשמשים גם כאלמנט ליצירת מסגרת והגדרת המרחב. ממעקה התומך בעת עלייה או ירידה במדרגות ועד המעקה של מרפסת שמגן מפני נפילה.

לבית ולחוץ – החשיבות של מעקות

ניתן לשלב את האובייקט הן במרחב החיצוני הציבורי והן במרחב הפנימי הפרטי בתוך הבית או בגינה ובמרפסת. התאמת המעקה למידות החלל, צרכי המשתמש והתכנון הארגונומי שלו לאחיזה יציבה הם קריטיים למוצר המוגמר. מעקות איכותיים שיוצרו בסטנדרטים גבוהים מאפשרים ביטחון ושקט נפשי וכן בעלי אסתטיקה ייחודית ועמידות מקסימלית.
בבתים או מרחבים עם ילדים קטנים, קשישים ובעלי מוגבלויות פיזיות חשוב במיוחד להקפיד על מעקות למניעת נפילה והגנה במיוחד כאשר מדובר במרחבים גבוהים ועמוסים. נפילה היא לא החשש היחיד, גם מזג אוויר קיצוני ללא מעקה עשוי לגרום לנזקים ולסכן.

סוד המתכת – מעמידות ועד אסתטיקה

כיום, עם הטכנולוגיה המתקדמת, ניתן לייצר מעקות מתכת בעיצובים שונים על פי תנאי השטח והעדפות המשתמש והסגנון המבוקש. מעקות משופעים ומפותלים בקווים זורמים בצורניות גיאומטרית מעניינת ויוצאת דופן בצבעוניות שמוסיפה נגיעה ייחודית לחלל פי סוג המדרגות (למשל, מדרגות לולייניות) וזווית הקירות.
לחומר ממנו עשוי המעקה חשיבות רבה על התוצר הסופי. יש מעקות מחומרים שונים כמו זכוכית ועץ. אבל אין ספק שמעקות מתכת מביאים עמם יתרונות בולטים רבים. המתכת היא חומר עמיד להפליא, שאינו מחליד ובעל תוחלת חיים ארוכה. היא אינה מתעוותת או משתנה עם הזמן אלא שומרת על שלמות ועמידה מאוד בתנאי מזג אוויר שונים הן חום ולחות והן קור קיצוני וגשם, כך שאם ממקמים את המעקה מחוץ למבנה אפשר לדעת שהוא יתגבר על תנאי האקלים. כמו כן, המתכת מגיבה טוב לכימיקלים, חומצות ומסיסים או שמנים ואינה נוטה לצבור אבק כך שהיא תתאים כחומר לכל אזור בו מתכננים למקם את המאחזים. היא גם מבודדת מהבחינה האקוסטית והאנרגטית – יתרונות נוספים שהופכים אותה לכה פופולארית ונפוצה.
מצד אחד, הוא מאפשר גמישות עיצובית יוצאת דופן וניתן ליצור ממנו עיצובים שונים ומצד שני, הוא בעל חוסן ויציבות. קל מאוד לתחזק ולנקות אותו – תכונה חיונית כשזה נוגע למעקה בו משתמשים כל הזמן ואוחזים בה. נוסף לכל אלה – המתכת נחשבת לחומר ידידותי לסביבה שניתן למחזר.

הבטיחות קובעת – מעקה שנותן שקט נפשי

נבחרת עיצובי המעקות ממתכת שופעת דגמים ואלמנטים משדרגים כך שאפשר ליהנות ממעקה מיוחד בסביבת המגורים, בבית, במקלחת או מחוצה לה, בין אם בסגנון קלאסי אצילי עתיר תבליטים ופיתוחים או בסגנון מודרני מינימליסטי. כלומר, ניתן ליצור אותם בהתאמה אישית לפי התכנון האדריכלי. אפשר לבחור מראש הן את המרקם והן את הצבע והצורה.
חשוב לפנות לאנשי מקצוע בתחום מעקות המתכת על מנת שיתכננו עבורכם את המעקה הבטיחותי, האיכותי והמעוצב בהתאמה מושלמת לצרכים ולסביבה. תהליך התכנון קריטי וכך גם הייצור וההתקנה על מנת לוודא את אבטחת האלמנט בתוך החלל ומחוצה לו וכן חוויית משתמש נוחה. חשוב לחשב את העומס הצפוי על מנת להחליט על עובי והרוחב של המעקה וכן להתקין אותו בדרך בה הוא ישמור על יציבות מרבית בכל תנאי מזג האוויר והעומסים. קיימים תקנים מחמירים לייצור והתקנת מעקות כאשר מעקה תקני מתוכנן על ידי איש מקצוע ובעל גובה ומבנה הקבועים בתקנות של התקן הישראלי, כולל התייחסות למניעת טיפוס על המעקה. אנשי מקצוע מהתחום מכירים את התקנות ויוכלו לייצר עבורכם את המעקות הבטיחותיים והיפים ביותר.