תפריט יצירת קשר

כל מה שרצית לדעת על חימום תת רצפתי

כל מה שרצית לדעת על חימום תת רצפתי

דמיינו את עצמכם פוסעים החוצה מהאמבטיה לאחר טבילה מענגת ומרגיעה לאחר יום עבודה, כף רגלכם דורכת על הרצפה הרטובה והקרה. חשבו כמה נפלא היה לו יכולתם לצעוד על רצפה חמימה ונעימה. למה לדמיין כשאפשר להגשים? מערכת חימום תת רצפתי מספקת את אפקט החימום המבוקש והופכת את הרצפה למשטח שנעים לדרוך עליו ומשרה חמימות נעימה במרחב. איך עובדת המערכת, מהם היתרונות שלה ומה חשוב לדעת כאשר מתקינים אותה?

חום זורם בכפות רגלייך

קיימים שני סוגים של מערכות חימום תת רצפתי: אחת העובדת על בסיס חשמל והשנייה על בסיס מים. במערכת חשמל כבל חשמלי המותקן מתחת לרצפה הוא זה שמחמם את הרצפה ואילו במערכת השנייה, המים הזורמים מתחת לרצפה מתחממים על ידי גוף חשמלי. מערכת הפועלת באמצעות חימום של מים נחשבת לחסכונית במיוחד ומשתלמת לטווח הארוך. כדאי להחליט על שילוב אחת המערכות כבר בתהליך תכנון ושיפוץ הבית ולהימנע מהרמת הרצפה ומביצוע תהליך מורכב יותר. עם זאת, אפשר בכל שלב להחליט על מערכת חימום ולהטמיע אותה בבית מתחת לכל סוגי האריחים.

לחמם בהתאמה אישית

היתרון המרכזי של חימום תת רצפתי נמצא בחלקו התחתון של הגוף. כאשר הרגליים חמות כל הגוף חם ולכן, מקור החום שמגיע מלמטה כה חיוני לחימום הגוף האנושי. כמו כן, חימום תת רצפתי מאפשר לחמם את החדר כולו ובצורה הומוגנית כך שמתקבלת תחושת חמימות שעוטפת מכל הכיוונים. מדובר בחום נעים מאוד שאינו מייבש כמו פתרונות חימום אחרים וכיום עם מערכת בקרה ושליטה ניתן גם לווסת את הטמפרטורה למועדפת בכל חדר בצורה נפרדת. כלומר, לילדים אפשר לבחור טמפרטורה X בחדר שלהם ולסוויטת השינה של ההורים לכוון לטמפרטורה Y ובאמצעות פלטפורמות של בית חכם לבחור גם מראש שהחימום יתחיל לעבוד לפי תרחישים ספציפיים. למשל, חצי שעה לפני השיבה הביתה או חצי שעה לפני כניסה למקלחת. השליטה בטמפרטורה תורמת לחיסכון בכך שחדר לא מחומם לשווא אם הוא ריק וניתן לחמם אך ורק אזורים אשר בשימוש, כמו חדר הרחצה בעת הרחצה עצמה או חדר השינה בעת השהייה בחדר. בהשוואה למערכת הסקה מרכזית ופתרונות חימום אחרים מדובר במערכת חסכונית במיוחד. יש לקחת בחשבון שהמערכת עצמה וההתקנה לא זולים אבל כאשר בוחנים את החיסכון לטווח הארוך מגלים שמדובר באלטרנטיבה זולה.

אנרגיה חוזרת מתחת לרצפה

מעבר לכל היתרונות הרבים האלה, מדובר במערכות חימום חסינות בפני אש ועמידות בפני מים העומדות בתקנים המחמירים ביותר. היות וסוג חימום זה עובד על אנרגיה חוזרת, כלומר, משתמש במשאב קיים על מנת להפיק ממנו אנרגיית חום – מדובר בפתרון חימום נהדר למי שמחפש פתרון אקולוגי וידידותי לסביבה.  
חימום תת רצפתי מוטמע מתחת לאריחי הרצפה כך שהוא אינו גלוי בחדר והאסתטיקה נשמרת בעוד פתרונות חימום אחרים גלויים לעין המתבוננת ולעיתים פוגמים במראה המאסיבי שלהם בקו הסגנוני במיוחד אם הוא בקווים ישרים ובניקיון עיצובי. המערכת עצמה גם בטיחותית ואינה מתלקחת ואין סכנת כוויות כך שאפשר ליהנות ממנה ובראש שקט.
החימום התת רצפתי מתאים לכל סוג אקלים במיוחד לתנאי קור קיצוניים, אבל גם במזג האוויר הים תיכוני המתון יחסית הוא שימושי להפליא.

בכל מקרה, לפני שפוצחים במבצע חימום חשוב לפנות לחברה מקצועית המציעה מערכות חימום מובילות ואמינות על בסיס מים עם גופי חימום עמידים. חשוב לתכנן מראש את החלל על מנת לבחור את סוג המערכת הנכונה לבית ובפריסה הטובה ביותר ביחס לאילוצי השטח וגודל המרחב.