תפריט יצירת קשר

חומרי בניין לשיפוץ חדר האמבטיה

חומרי בניין לשיפוץ חדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא ללא ספק אחד מחללי הפנים החשובים ביותר בבית הפרטי. עם זאת, אחת לתקופה מסוימת צריך לשפץ אותו וכאן נכנסים לתמונה חומרים מסוימים שמשמשים קבלני בניין ואנשי מקצוע. הנה כל הפרטים

שיפוץ חדרי אמבטיה נעשה בממוצע אחת לכמה שנים. הסיבות לצורך בשיפוץ כוללות את הרצון לעצב מחדש את חלל הפנים ואת הצורך לטפל בתקלות ונזקים. בניגוד לחדרים אחרים בבית, חדרי אמבטיה נוטים לסבול מבלאי מואץ בגלל חשיפה למים ולחות. יתרה על כך, השימוש בחדרי אמבטיה הוא יום יומי ולכן גם מדובר באחד מחללי הפנים החשובים ביותר בבית הפרטי. כתוצאה מהאמור לעיל אפשר להבין את חשיבות השיפוץ ובעיקר את בחירת החומרים המתאימים.

הבדלים בין סוגי חומרים

הטעות הנפוצה היא לחשוב ששיפוץ נעשה עם אותם חומרים בכל החדרים של הבית. בפועל, יש הבדל מהותי בין החומרים המשמשים לטובת שיפוץ של חדרי האמבטיה, השירותים והמקלחת לבין החומרים שמיועדים עבור שיפוץ חדרי המגורים, השינה והסלון. כמו כן, קיימים חומרים אחרים לגמרי שמיועדים לשיפוץ חלל החוץ, המרפסת והגינה ויש גם חומרים שמתאימים לשיפוץ ממ"ד וחדרי ביטחון. השאיפה היא להתאים את סוג החומרים לאופי החדר ולעשות זאת בצורה מקצועית.

מאפיינים של חומרי בניין לאמבטיה

חומרי בניין שמיועדים לשיפוץ חדרי האמבטיה כוללים בתוכם מספר מאפיינים בולטים. מאפיינים אלו משותפים לכל סוגי החומרים שמיוצרים על ידי החברות השונות והם גם מוכרים על ידי אנשי המקצוע. הנה למשל המאפיינים הבולטים של חומרים אלו:

א. עמידות בפני לחות – המאפיין החשוב והבולט ביותר של חומרים שמיועדים לשיפוץ חדרי אמבטיה צריך להיות מטבע הדברים עמידות גבוהה בפני לחות. המים החמים שיש בחדרי אמבטיה ושירותים נוטים לייצר לחות, הם מצטברים על האריחים והקירות והם גם עלולים לגרום להופעת עובש ופטריות. הפתרון היחיד הוא להשתמש בחומרים שמסוגלים לדחות את הלחות ולמנוע ממנה להיצמד לתשתית.

ב. רמה גבוהה של סטריליות – החומרים המשמשים לטובת שיפוץ של חדרי אמבטיה, מקלחת ושירותים נדרשים גם להיות סטריליים. רמה גבוהה של סטריליות היא למעשה הדרך היחידה להבטיח את המשך השימוש בחדרי אמבטיה ללא בעיות ותקלות. מבחינת הלקוחות הפרטיים, את רמת הסטריליות של החומרים ניתן לבדוק רק באמצעות המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן.

ג. התאמה לדרישות עיצוביות – חדרי אמבטיה הופכים לחלל הפנים החשוב ביותר בבית רק אם מעצבים אותם באופן שעולה בקנה אחד עם דרישות הלקוחות. בעלי בתים ונכסים הם אלו שאמורים לקבוע כיצד חדרי אמבטיה ייראו, באיזה סגנון הם יעוצבו ומה יאפיין אותם מבחינה דקורטיבית. על מטרות אלו ואחרות ניתן לענות אם בוחרים חומרי בניין שהם גם חזקים – אך גם אסתטיים.

שימוש נכון בחומרים

התכונות והמאפיינים של החומרים המשמשים לטובת שיפוץ חדרי אמבטיה עלולים לרדת לטמיון אם לא מיישמים אותם בצורה נכונה. במילים אחרות, חשוב שאנשי המקצוע שאחראיים על השיפוץ יידעו כיצד להשתמש בחומרים ולא רק איך לבחור אותם. אם רוצים להיות בטוחים לגבי רמת המקצועיות של קבלן השיפוצים, ניתן לבקש לראות דוגמאות לפרויקטים קודמים שבהם הוא היה מעורב. במקביל, רצוי לקבל עליו המלצות מצד לקוחות אחרים.

הקצאת תקציב לבחירת החומרים

קיימים פערים של עשרות אחוזים בין העלות הממוצעת של חומרי בניין. אם רוצים לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על תוצאות, צריך להגדיר מראש את מסגרת התקציב. הגדרה כזו מסייעת לעצב את חדרי האמבטיה ולשפץ אותם ברמה גבוהה עם יתרונות לטווח ארוך.